icon Fırsatlar icon İlanlar icon SoruYorum

Sık Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR (S.S.S)

·         BİZ Uygulaması Nedir?

BİZ kullanıcılarına ekstra değer katmak için ileri teknolojiyle donatılmış, çözüm odaklı, 7/24 ulaşılan, fayda sağlayan, bünyesinde farklı uygulamaları barındıran bir uygulamadır.

Türk Havak tarafından üyelerine sağlanan fayda ve ayrıcalıklara ek olarak geliştirilmiştir. Amaç üyelerimize ve THY çalışanlarına daha hızlı ve etkili ulaşabilmek adına hizmetlerimizi dijital bir platform üzerine taşımaktır. BİZ adını verdiğimiz bu platformu üyelere sunulan kampanya ve fırsatları profesyonelce takip edip, yönlendiren; “vakıf üyeleri ve THY çalışanları” ile “sunulan faydalar arasında köprü” kuran bir mecradır. Platform BİZ adı verilen bir mobil uygulama, sosyal medya araçları ve web sitesinden oluşmakta, geleneksel iletişim araçlarıyla da desteklenmektedir.

·       BİZ Uygulamasının Amacı Nedir?

Türk Havak Vakfı’nın iyiliğini ve gücünü arkasına alan BİZ Platformu’nun öncelikli amacı; değerli üyeler ve çalışanlardan oluşan bu ayrıcalıklı hedef kitleye faydalar sunmak, kesintisiz iletişimde ve diyalogda olmak, hayatlarına dokunurken ayrıcalık hissettirmek ve tüm bu çalışmaları profesyonel bir anlayışta ve sürekli olarak sürdürmektir. Bu amaçla yeni sistemimizi yalnız sayısı 16 bin üyelerimize değil,  50 binin üzerinde tüm THY iştiraki çalışanları ve ailelerine açarak değerli fırsat ve uygulamalardan yararlanmalarını  hedefliyoruz.

·         BİZ Uygulaması Ücretli Midir?

Hayır. BİZ Mobil Uygulaması’nı App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilir, web sitesine ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

·         BİZ'in Sağladığı Faydalar Nelerdir?

BİZ, kullanıcıları iletişim kirliliğinden kurtarır, zevklerinize ve ihtiyaçlara uygun teklifleri iletir. BİZ'i, hem BİZ'e üye markaların mağazalarında, hem de ikinci el sitelerinde yapacağınız alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Güvenli şekilde ilanlarınızı paylaşabilir, tanıdık ve yakınlarınızın işletmelerini tanıtmak için kullanabilirsiniz. 7/ 24 ulaşım sayesinde ayrıcalıklara her an ulaşabilir, SoruYorum bölümü ile merak ettiklerinizi paylaşabilirsiniz. BİZ ile uygulama üzerinde çeşitli şekillerde yaptığınız işlemlerden (yorum, tavsiye vs..) Puan kazanabilirsiniz. Bu puanlar ile sürpriz fırsat ve hediyelerden yararlanabilirsiniz.

·         BİZ'in Diğer Sadakat Programlarından Ne Farkı Var?

BİZ Platformu özel olarak THY ve iştirakleri çalışanları için hazırlanmış bir platformdur. Bünyesinde hedef kitlesine yönelik güvenli ikinci el alışverişi ve merak ettiklerinin cevaplandırıldığı SoruYorum kategorilerini barındırır. Birçok ihtiyaca aynı anda cevap verir. BİZ  Platformu’nda sunulan tüm ayrıcalıklar ve hizmetler bu kitlenin öncelikleri ve ihtiyaçları gözetilerek oluşturulmuştur. Ayrıca uygulamaya yakınlarını da dahil edebilir. Önemli artılarından biri de üye avantajı ve iyiliğini ön planda tutmasıdır.

·         BİZ'in Aidat ya da Yıllık Kullanım Ücreti Var Mıdır?

Hayır, BİZ'in yıllık kullanım ücreti ve aidatı yoktur.

·         Benim BİZ'mden Arkadaşlarım Veya Ailem De Yararlanabilir Mi?

Evet. Sizin haricinizde BİZ üyesi aynı sicil numarası ile 3 kişiyi sisteme üye yapabilir. Bunun için sitemde kendi hesabınızdaki profil kısmından davetiye göndermeniz gerekmektedir.

·         Kampanyalardan Yararlanabilmek İçin Üye Olmam Gerekiyor Mu?

Evet, kampanyalardan yararlanabilmek için BİZ uygulamasını akıllı telefonunuza ya da data bağlantısı olan mobil cihazınıza indirmeniz ve sicil numarası ve e-posta bilgileri ile üye olmanız gerekmektedir.

·         Üyelik Sırasında Aldığınız Kişisel Bilgilerim Paylaşılacak Mı?

Kişisel bilgileriniz BİZ için özel ve gizlidir. BİZ'in Gizlilik Politikası'na site ve uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz.

·         BİZ Tekliflerinden Yararlanmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

BİZ tekliflerinden yararlanmak için Üye olmanız ve Fırsatlar bölümünü takip etmeniz yeterli. Fırsatlar alanında gördüğünüz teklifler, ikinci eldeki ilanlar ve SoruYorum sekmesindeki ilginç konulara ulaşabilirsiniz. Bu fırsatlardan faydalanmak için gerekli koşul ve yönlendirmeler fırsat detay sayfalarında mevcuttur.

·         Kullanmak İstediğim Teklifin Süresi Dolmuş, Kullanabilir Miyim?

Tüm teklifler üye işyerleri tarafından belirlenen tarih aralıkları içerisinde ve belirli şartlarda kullanılabilmektedir. Kullanım süresi dolan tekliflerin süresi, ilgili üye işyerince aksi öngörülerek duyurulmadığı sürece uzatılamaz.

·         Tekliflerin Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Tekliflerin kullanım süresi; teklifi düzenleyen üye markalar ve teklif içeriğine göre değişiklik göstermekte olup, teklif kullanım koşullarında ayrıntılarıyla belirtilmektedir.

·         Puan Nasıl Kazanılır?

BİZ ile uygulama üzerinde çeşitli şekillerde yaptığınız işlemlerden (yorum, tavsiye, ilan girişi vs..) Puan kazanabilirsiniz. Kazanılmış puanlar ile sürpriz fırsat ve hediyelerden yararlanabilirsiniz. Bu fırsatlar ve hediyeler BİZ Sistemi içerisinde ayrıca duyurulacaktır.

Sistemdeki puan kazanma şekli aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

ÖDÜL SİSTEMİ
PUAN

  • 2. El İlan‘da Ürününü Platformdan Satışa Koyan -          50                    
  • SoruYorum Öneri İleten -                                                    30
  • Yorum ileten -                                                                       10
     

·         Puanlarımı Nerede Kullanabilirim?

Sistemde edinilen puanların toplamı ile üyeliğiniz için Platinium, Gold ve Silver seviyelerine ulaşabilirsiniz. Bu üyelik seviyeleri BİZ Sistemi içerisinde farklı kategoriler ve uygulama kullanımlarında farklı ayrıcalıklar ve ekstra avantajlar olarak sizlere faydalar sağlayacaktır. Kazandığınız Puanları BİZ platformu içerisinde sunulacak size özel indirim, sürpriz fırsatlar ve hediyeler için kullanabilirsiniz.

  • Platinium Üyelik          – 500 Puan
  • Gold Üyelik                    – 250 Puan
  • Silver Üyelik                  – 150 Puan

 

·         Anlaşmalı Markaları Nereden Görebilirim?

BİZ ana sayfasında bulunan "Fırsatlar" bölümünden anlaşmalı olduğumuz markaları görebilir, marka bazında kampanyalarımızı listeleyebilirsiniz.

·         Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

BİZ Uygulaması Web sayfasında sağ üstte yer alan kırmızı renkli “ÜYE /OL GİRİŞ YAP” kutucuğunu tıkladığınızda, “Lütfen hesabınızla oturum açın.” bölümü altında ki "Şifremi Unuttum" sekmesini tıkladığınızda mail ya da sicil numaranızı girmeniz gerekmektedir. Bilgilerin doğrulandığında karşınıza gelecek ekranda yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

 

 

Çerezler (cookie), web sitemizi ve hizmetlerimizi daha etkin bir şekilde sunmamızı sağlamaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Veri Politikasını inceleyebilirsiniz.