icon Fırsatlar icon İlanlar icon SoruYorum

Alışveriş Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Alışveriş Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Alışveriş Güvenliği

www.turkhavakbiz.com olarak birçok güvenlik uygulaması kullanıyor ve sistemimizi hukuki olarak ileri seviyeye taşımaya gayret ediyoruz. Aşağıda yapacağınız alışverişlerinizde sizleri korumak ve yardımcı olmak üzere ek olarak hazırladığımız önemli ipuçlarını bulabilirsiniz.

Değerli Üyemiz / Kullanıcımız,


Türk Havak Vakfı’nın iyiliğini ve gücünü arkasına alan BİZ Platformu’nun öncelikli amacı; sizlerin de dahil olduğu özel gruba faydalar sunmak, kesintisiz iletişim, etkileşim ve diyalogda olmak, hayatlarına dokunurken ayrıcalık hissettirmek ve tüm bu çalışmaları profesyonel bir anlayışta ve sürekli olarak sürdürmektir.


BİZ Platformu üzerinde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında; Türk Havak ‘ın yaratmış olduğu sosyal ilişkiler, iyi niyet ve güven ilişkisi esastır. Ancak ürün satın alırken veya kiralarken olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için aşağıdaki konularda dikkatli olmanızı rica ederiz.

·         Emlak ve araç alımlarında satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin. Aracı / ürünü görmeden kapora için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyiniz.

·         Alacağınız veya kiralayacağınız aracı / ürünü görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin ve/veya aracı satın almayınız.

·         Tanımadığınız kişilerle TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.

·         Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyiniz.

·         Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapınız.

·         Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayınız.

·         Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, "www.turkhavakbiz.com" internet sitesinin ve Türk Havak’ın hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

·         Türk Havak BİZ Platformu üzerindeki kişisel diyalog ve alışverişlerden kesinlikle sorumlu değildir.

·         Aldığınız ürünün size teslim edilmesini garanti altına almak ve yaptığınız ödemenin güvenliği için alışverişlerinizde güvenlik tedbirlerini kullanmaya özen gösteriniz.

·         Site içerisindeki ikinci el ürünlerin satın alımından doğacak her türlü vergi harç ve lojistik- kargo giderleri alıcı ve satıcıya aittir. Türk Havak, bu konuda doğacak her türlü haktan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

·         2. El satışlarda üründe sorun olması halinde ürünü satan satıcıya başvurmak gerekmektedir. Türk Havak bu konuda kesinlikle sorumluluk almaz.

·         Güvenli Alışverişin İpuçlarına dikkat ettiğiniz ve bize olan güveniniz için teşekkür ederiz. Belirttiğimiz ipuçları doğrultusunda hareket ettiğinizde internette alışveriş işleminizin güvenli, sorunsuz ve hızlı gerçekleşeceğini unutmayın.

 

Çerezler (cookie), web sitemizi ve hizmetlerimizi daha etkin bir şekilde sunmamızı sağlamaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Veri Politikasını inceleyebilirsiniz.