icon Fırsatlar icon İlanlar icon SoruYorum

İlan Verme Kuralları

BİZ Platformu’nda (Mobil Uygulama ve turkhavakbiz.com) İlan Verme Kuralları Nelerdir?

BİZ Platformu için aşağıda belirtilen tüm kategorilerdeki “İlan Verme Kuralları” ilan ve reklam verenler için geçerlidir.  İlan girişinde bulunalar, ilan verme kurallarına ve yapılan harici sözleşmelerde belirtilen kurallara uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Kurallara aykırı girilen ilanlar için Türk Havak gerekli düzenlemeleri yapma hakkına sahiptir.

BİZ Platformu’nda ilanının verilmesi yasak olan ürünlerin güncel listesine “Yasaklı Ürünler” sayfasından ulaşılabilir. 'Yasaklı Ürünler Listesin''de yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez. Türk Havak, ilanı verilmesi yasaklı ürünlere, portalın ilgili bölümlerinde yapacağı açıklamalar doğrultusunda eklemeler yapabilir. İlan verenler, ilanı yasaklı ürünlerin listesini güncel olarak takip etmeli, yasaklı olmayan ürünlere ilişkin ilan paylaşımı yapmalıdır.

İlan veren Üye tarafından girilmiş bulunan ilanlardaki iletişim bilgileri sadece ilan hakkında bilgi almak için iletişim kurulması amacıyla kullanılabilir. İlanda yer alabilecek 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamında koruma altında olan ilan verene ait veya üçüncü kişilere ait kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel veriler, başkaca bir amaçla kullanılamaz, kopyalanamaz, başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanamaz, işlenemez, dağıtılamaz, başkaca veri tabanlarına aktarılarak üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılamaz.

İlan verenler, ilanlarından Türk Havak tarafından uygun görülenlerin; Türk Havak’ın belirleyeceği süre boyunca ilgili kısımda yayınlanmasına, ayrıca Türk Havak tarafından seçilen ilanların, sosyal medyada, basın bülteninde ve sair mecralarda yayınlanmasına onay vermektedir.

GENEL İLAN VERME KURALLARI

1.      İlan başlığı ve ilan açıklaması alanlarında yalnızca ilgili ilanın kapsamı dahilinde bilgiler yer almalıdır. Söz konusu alanlara reklam içerikli yazı veya görsel ile herhangi bir link, vs. eklenemez.

2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan tüm görsel ve videolar doğrudan ilan konusu ile ilgili olmalıdır.

3. İlan verenler, doğru bilgiler paylaşmak ile yükümlüdür. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (fiyat, yer, hizmet v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır. İlanda yer alan bilgilerin hatalı veya yanlış olması durumlarında tüm yasal sorumluluk ilan sahibine aittir.


4. İlgililer, turkhavakbiz.com üzerinden vereceği ilanlarda; birden fazla ilana yönelik içerik ve başlık girişi yapamaz. Paylaşılan tüm ilanlar yalnızca tek bir kategori ve konu üzerine olmak zorundadır. Aksi durumlarda ilanınız yayın onayı alamaz.


5. İlan ödemeleri banka hesabına havale/eft veya kredi kartı ile yapıldıktan ve ilan koşullarına uygunluğu denetlendikten sonra yayınlanır.


6. Özel ilanlar yayınlandıktan sonra ilan veren tarafından, özel ilan süresi dolmadan silinmesi veya ilan içerisinde yapılacak herhangi bir değişikliğe bağlı olarak ilan kurallarının ihlal edilmesi durumlarında ücret iadesi yapılmaz.


7. Özel ilanlar dışındaki hiçbir ilan görselinde farklı internet sitelerinin link ya da isimleri yer alamaz. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görselleri yer almamalıdır.


8. Sistem içerisindeki bir başka kullanıcıya ait ilan, ilan görselleri veya kişisel bilgiler kullanılamaz.


9. Özel ilanlarda tanımlanan süre yalnızca ilgili ilan için geçerlidir. Söz konusu süre dondurulamaz veya başka bir ilana ya da üyeye devredilemez.


10. Aynı ilan birden fazla kez girilemez. Bir kez girilen ilan, yayın süresi dolmadan silinir ve tekrar aynısı girilirse; üyeye ait tüm ilanlar sıralamada en sonda gösterilir. Gerekli görüldüğü takdirde üyenin tüm ilanları eskisehir.net tarafından silinebilir veya üyeliği geçici ya da kalıcı olarak iptal edilebilir.


11. İlan içeriğinde düzgün Türkçe kullanılarak açıklayıcı bilgiler paylaşılmalıdır. Ayrıca hakaret, küfür, aşağılayıcı ya da küçük düşürücü ifadeler, ve benzerlerinin yer aldığı veya toplumsal ahlaki kurallara aykırı hiçbir ilan yayınlanmaz. 

12. Yasaklı ürünler listesinde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilmez.

13. Satılık, kiralık, hizmetler ürünler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir.

14. İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece 'Kullanıcı Bilgileri' bölümünde yayınlanmalıdır. Firma Yetkilisi hizmetleri için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler.

Önemli Bilgilendirmeler:

İlan verilirken, ilan veren tarafından girilen adres bilgisi resmi kayıtlardaki güncel verilerine uygun olarak güncellenmelidir.

Turkhavakbiz.com’da bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir. Aynı ürüne ilişkin birden fazla ilan verilmesi durumunda, fazla verilen ilan/ilanlar yayından kaldırılır.

 

Çerezler (cookie), web sitemizi ve hizmetlerimizi daha etkin bir şekilde sunmamızı sağlamaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Veri Politikasını inceleyebilirsiniz.